تعميرگاه لوازم خانگي

ساختمان و اجزاء تشكيل دهنده در تعميرات ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك۳

ساختمان و اجزاء تشكيل دهنده در تعميرات ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك:

در تعميرات ماشين لباسشويي ، لباسشويي هاي اتوماتيك در مدل هاي متفاوت طراحي مي شوند كه از آنجمله مي توان به Yoke ماشين تمام اتوماتيك كه مخزن آن روي محور افقي سوار است و به آن مدل يوغي ( Yoke type ) گفته مي شود و همچنين ماشيني كه مخزن آن روي محور عمودي قرار گرفته و به آن نوع چرخان عمودي ( Rotary type ) گفته مي شود اشاره كرد. با اين حال لباسشويي هاي اتوماتيك داراي اجزا، الكتريكي مكانيكي تقريبا" مشابه و به شرح زير مي باشند:

الف - اجزاء الكتريكي در تعميرات ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك:

دو شاخه-وظيفه دو شاخه انتقال انرژي الكتريكي از پريز به كابل رابط ماشين و در نهايت ، ساير قسمت هاي الكتريكي ماشين است. كه در بحث تعميرات ماشين لباسشويي در هنگام تعويض دو شاخه به جريان نامي دو شاخه جديد توجه نماييد. معمولا" دو شاخه هايي كه جريانشان كمتر از 16 آمپر است جهت استفاده در ماشين لباسشويي مناسب نيستند.
كابل رابط از آنجا كه جريان مصرفي ماشين بالاست، توصيه مي شود در تعميرات ماشين لباسشويي كابل 2.5*2 و يا حداقل 1.5*2 مورد استفاده قرار گيرد.
ترمينال - ترمينال به منظور ايجاد اتصالاتي مطمئن و هم چنين عايق بودن اين اتصالات از بدنه مورد استفاده قرار مي گيرد در تعميرات ماشين لباسشويي معمولا" از ترمينال هاي پلاستيكي و يا كائوچويي استفاده مي كنند. محل قرار گيري ترمينال ، قسمتي از بدنه ماشين است كه با پيچ و مهره در جاي خود مستقر مي شود.
-4 كليد قطع و وصل- معمولا" كليد به صورت متداول در ساير تعميرگاه لوازم خانگي و تعميرات لوازم خانگي ،در تعميرات ماشين لباسشويي بكار نرفته بلكه كليد قسمتي از تايمر است. يعني با كشيدن محور تايمر بطرف بيرون كنتاكت يا كنتاكت هاي كليد بسته شده و با حركت ولوم بطرف داخل، مدار الكتريكي ماشين قطع مي شود. كليد هاي بكار رفته در تعميرات ماشين لباسشويي دو كنتاكت و يا چهار كنتاكت هستند. در نوع دو كنتاكت ، نول مستقيما" به همه مصرف كننده هاي مدار رسيده و فاز پس از كليد وارد مدار مي شود بنابراين دو كنتاكت كليد، يكي فاز ورودي و ديگري فاز خروجي است.در نوع چهار كنتاكت هم فاز و هم نول وارد كليد شده و با حركت محور تايمر بطرف بيرون ، كليد بسته شده و فاز و نول وارد مدار لباسشويي مي شوند.
جهت تست كليد كافيست از روي نقشه ماشين كنتاكت هاي مربوطه به كليد را شناسايي نموده سپس با اهم متر آن را تست نماييد. به اين صورت كه ابتدا سيم هاي متصله به كليد را باز نموده، سپس دو پايه ورودي و خروجي كليد را به اهم متر وصل كنيد. با حركت محور تايمر به طرف بيرون بايد عقربه منحرف شده و تقريبا" عدد صفر را نشان دهد.
در تعميرات ماشين لباسشويي اگر عقربه منحرف شود اما به صفر نرسد، كنتاكت هاي كليد كثيف هستند. راحت ترين روش جهت اصلاح اين عيب استفاده از اسپري كنتاكت شور است. و اگر عقربه منحرف نشود ، لازمست صفحه كليد هاي تايمر از دو طرف آن باز شود و عيب بر طرف گردد. در كليد هاي چهار كنتاكت آزمايش با اهم متر در مورد هر چهار كنتاكت انجام شود ( دو به دو ) .
لامپ خبر- جهت اطلاع مصرف كننده از ورود برق به ماشين از چراغ خبر كه يك لامپ 220 ولتي است استفاده مي شود.

 

خدمات ارائه شده توسط مجموعه پارسيان به شرح زير مي باشد:

تعميرگاه مجاز لوازم خانگي

تعميرات لوازم خانگي

تعميرات ماشين لباسشويي

تعميرات ماشين لباسشويي بوش

تعميرات ماشين ظرفشويي

تعميرات ظرفشويي بوش

تعميرات سايد باي سايد

خدمات پس از فروش لوازم خانگي

دندانپزشكي صادقيه

باربري در جردن


برچسب: تعميرگاه ماشين لباسشويي، تعميرگاه ماشين لباسشويي بوش، تعميرات ماشين ظرفشويي بوش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۳۷:۴۹ توسط:فروزان زيرك موضوع:

ساختمان و اجزاء تشكيل دهنده در تعميرات ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك 2

ساختمان و اجزاء تشكيل دهنده در تعميرات ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك 2

در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي در بخش تعميرات لوازم خانگي در تعميرگاه لوازم خانگي يا تعميرگاه مجاز لوازم خانگي و خدمات پس لز فروش لوازم خانگي : ميكروسوئيچ - اگر قبل از بسته شدن درب ماشين ، دستگاه شروع به آب گيري نمايد و يا اگر به عللي در هنگام كار ماشين، درب باز شود و در همان حالت ماشين بكار خود ادامه دهد و يا اگر كودكي به ماشين نزديك شده و درب آن را باز كند و عمليات ماشين متوقف نشود و اگر جميع موارد مذكور ايجاب مي كند بمحض باز شدن درب و يا حتي قبل از آن كه درب كاملا بسته نشده باشد، ماشين قادر به استارت و آغاز عمليات شستشو نباشد.
در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي در بخش تعميرات لوازم خانگي در تعميرگاه لوازم خانگي يا تعميرگاه مجاز لوازم خانگي و خدمات پس لز فروش لوازم خانگي : از اينرو هميشه فاز مدار پس از كليد تايمر و قبل از آنكه به ساير اجزاء الكتريكي مدار برسد از ميكروسوئيچ عبور مي كند ميكروسوئيچ (كليد فشاري حفاظتي ) معمولا" پشت درب بدنه خارجي جنب لاستيك دور درب و در كنار قفل قرار مي گيرد و پس از آنكه زبانه قفل كاملا" در محل خود مستقر شد به اهرم ميكروسوئيچ فشار وارد نموده و آن را به حالت وصل در مي آورد. با بسته شدن ميكروسوئيچ ساير قسمت ها نيز داراي فاز بوده و مي توانند عمليات شستشو را انجام دهند. براي تست ميكروسوئيچ نيازي به خارج نمودن آن از محل استقرارش نيست بلكه مي توان دو سيمي كه از تايمر به طرف ميكروسوئيچ رفت و بر گشت نموده را پس از يافتن به اهم متر متصل سازيم .
در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي در بخش تعميرات لوازم خانگي در تعميرگاه لوازم خانگي يا تعميرگاه مجاز لوازم خانگي و خدمات پس لز فروش لوازم خانگي : اگر با بسته شدن كامل درب ، عقربه اهم متر منحرف شود ميكروسوئيچ سالم است در غير اين صورت يا عيب از ميكروسوئيچ است يا ميكروسوئيچ سالم بوده اما از محل استقرار خود خارج شده و يا درب بطور واقعي بسته نمي شود كه معمولا" عيب آخر مربوط به خراب شدن لاستيك دور درب است. در صورت خراب بودن ميكروسوئيچ آن را پس از باز نمودن قسمت جانبي لاستيك دور درب ( طرف قفل درب ) از بدنه جدا نموده و در صورت امكان تعمير نماييد. اگر مشكل جدي است مانند شكستن اهرم و ... ميكروسوئيچ را تعويض كنيد.
در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي در بخش تعميرات لوازم خانگي در تعميرگاه لوازم خانگي يا تعميرگاه مجاز لوازم خانگي و خدمات پس لز فروش لوازم خانگي : المنت (گرمكن- هيتر ) - ساختمان المنت دقيقا" مشابه المنت بكار رفته در آب گرمكن است . ابتدا سيم كرم نيكل يا كرم آلمينيوم درون پودر چيني يا سراميك نسوز قرار گرفته و سپس جهت ممانعت از نفوذ آب و رطوبت آن را درون يك محافظ فولادي قرار مي دهند. المنت درون ديگ فرعي قرار مي گيرد و در توان هاي مختلف ساخته شده و استفاده مي شود . آب بندي المنت بوسيله لاستيك محافظش صورت مي گيرد از اينرو هرگز نبايد المنت را در حاليكه درون ديگ آبي وجود ندارد به برق متصل نمود. براي تست المنت استفاده از لامپ سري ، اهم متر يا اتصال چند ثانيه اي مستقيم به برق توصيه مي شود.
در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي در بخش تعميرات لوازم خانگي در تعميرگاه لوازم خانگي يا تعميرگاه مجاز لوازم خانگي و خدمات پس لز فروش لوازم خانگي : قفل مغناطيسي درب - همانگونه كه در مورد ميكروسوئيچ ذكر شده باز شدن درب ماشين در زمان شستشو و در حاليكه ديگ تا حدودي پر از آب است مي تواند محيط منزل را آلوده سازد زيرا آب مخلوط با پودر رختشويي به بيرون از ماشين مي ريزد. كاربرد ميكروسوئيچ اين حسن را داشت كه در صورت بروز چنين اشتباهي مدار ماشين قطع مي شد. در بعضي از ماشين ها زمينه اين اشتباه را از بين برده اند . پس از روشن شدن ماشين (البته مشروط به بسته شدن كامل درب ) يك رله مغناطيسي زبانه درب را در اختيار گرفته و به هيچ وجه درب ماشين باز نمي شود . در صورت اعمال نيروي بيش از حد دستگيره قفل درب خواهد شكست. درب زماني باز مي شود كه اولا" برق ماشين قطع شود (تايمرخاموش شود ) ثانيا" حد اقل مدت 2 دقيقه از خاموش شدن دستگاه بگذرد تا آثار مغناطيسي درون قفل مغناطيسي كاهش يافته و زبانه قفل درب رها شود. در بعضي از ماشين ها ميكروسوئيچ و قفل مغناطيسي در يك مجموعه گنجانيده شده اند.
در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي در بخش تعميرات لوازم خانگي در تعميرگاه لوازم خانگي يا تعميرگاه مجاز لوازم خانگي و خدمات پس لز فروش لوازم خانگي : ترموستات يا هيتر استات - از آنجا كه جريان مصرفي هيتر بالاست و توسط تايمر مرتبا" در حال قطع و وصل است ، اين احتمال مي رود كه بر اثر كار زياد و مداوم ، سطح كنتاكت هاي تايمر مربوط به هيتر فرسوده شده و به يكديگر جوش داده شوند. در اين صورت هيتر در تمام مدت كار ماشين كه گاها" به 3 ساعت و نيم نيز مي رسد در مدار خواهد بود رسيدن دماي آب به نقطه جوش علاوه بر البسه داخل ماشين، رابط هاي پلاستيكي و شلينگ ها را نيز فرسوده مي سازد. از اينرو استفاده از هيتر استات ( ترموستات ) اجتناب ناپذير است. هيتر استات در واقع مشابه ترموستات بي متالي در سماور برقي عمل مي كند.

خدمات ارائه شده توسط مجموعه پارسيان به شرح زير مي باشد:

تعميرگاه مجاز لوازم خانگي

تعميرات لوازم خانگي

تعميرات ماشين لباسشويي

تعميرات ماشين لباسشويي بوش

تعميرات ماشين ظرفشويي

تعميرات ظرفشويي بوش

تعميرات سايد باي سايد

خدمات پس از فروش لوازم خانگي

دندانپزشكي صادقيه

باربري در جردن


برچسب: تعميرگاه ماشين لباسشويي، تعميرگاه ماشين لباسشويي بوش، تعميرات ماشين ظرفشويي بوش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۳۶:۰۴ توسط:فروزان زيرك موضوع:

تعميرات ماشين لباسشويي بوش در تهران

ساختمان و اجزاء ماشين لباسشويي در تعميرات ماشين لباسشويي

ترموستات در تعميرات ماشين لباسشويي از قطعات زير تشكيل شده است:
پلاتين هاي داخلي
تيغه هاي فلزي غير هم جنس (تيغه هاي بي متالي)
صفحه منعكس كننده حرارت
فيش هاي ارتباطي
لازم به تذكر است كه در بحث تعميرات ماشين لباسشويي بعضي از لباسشويي ها مانند زانوسي مدل 914 ترموستات از نوع گازي است كه در رابطه با ساختمان آن و نحوه عملكردش مفصلا" در مبحث ترموستات و آب گرمكن برقي مطلب آورده شده است.
شير الكتريكي ( شير الكتريكي در تعميرات ماشين لباسشويي ) همانگونه كه قبلا" ذكر شد، همه مراحل و عمليات ماشين بصورت اتوماتيك صورت مي گيرد و از آنجا كه لباس ها معمولا" 5 الي 7 بار بصورت كامل شستشو مي شود، عمل ورود آب به ماشين نيز الزاما" مي بايست خودكار صورت پذيرد. آب ورودي به ماشين به شير الكتريكي بسته مي شود و مادامي كه به سيم پيچ آن برق نرسد، آب شهر پشت شير مي ماند و اجازه ورود به داخل جا پودري و سپس مخزن فرعي را نخواهد داشت.
در تعميرات ماشين لباسشويي ، شير الكتريكي از قسمت هاي زير تشكيل شده است:
-1 قاب پلاستيكي 2- سيم پيچ ( سولنوئيد) 3- شيطانك كه در مركزش - سوراخ ريزي وجود دارد 4- لاستيك دور شيطانك 5 - اهرم آهني 6 - لاستيك سر اهرم 7- فنر پشت اهرم 8 صافي يا فيلتر لوله خروجي آب

چگونگي عملكرد شير الكتريكي در تعميرات ماشين لباسشويي

در تعميرات ماشين لباسشويي ، در حالت عادي فنر پشت اهرم ، اهرم آهني را بطرف جلو رانده و لاستيك سر اهرم، سوراخ وسط شيطانك را مسدود مي سازد . با وصل برق و ايجاد مغناطيس توسط سيم پيچ شير الكتريكي، اهرم به طرف داخل جذب شده و فنر را فشرده مي سازد. با حركت اهرم به طرف عقب، لاستيك سر اهرم از سوراخ وسط شيطانك جدا شده و شيطانك مجال تنفس مي يابد. فشار آب، هواي بين شيلنگ و شيطانك را از مجراي تنفسي به عقب رانده و آب جاري مي شود. پس از رسيدن آب به سقف مورد نظر، توسط فرمان هيدرواستات ، برق شير الكتريكي قطع شده و با تضعيف ميدان مغناطيسي سيم پيچ، فنر جمع شده اهرم بطرف جلو رانده شده و در نتيجه مجراي تنفسي شيطانك مجددا" بسته مي شود و از ورود آب به داخل ماشين ممانعت بعمل مي آيد. شير الكتريكي بصورت تك و يا دوبل ساخته مي شود .
عيوب شير الكتريكي ممكن است مكانيكي و يا الكتريكي باشد. در مبحث مكانيكي ، خرابي فنر، خوردگي لاستيك سر اهرم،پاره شدن لاستيك دور شيطانك ، مسدود شدن فيلتر بر اثر جرم و شن ريزه هاي موجود در آب شهر عملكرد صحيح شير الكتريكي را مختل مي سازد. كه مي توان با جدا نمودن قسمت هاي مختلف شير ، مورد معيوب را شناسايي و نسبت به رفع عيب اقدام نمود.
تذكر: در بحث تعميرات ماشين لباسشويي ، موارديكه فشار آب ، بسيار بيشتر از ظرفيت ورود آب به داخل شير الكتريكي است آب وارد جداره هاي بين محفظه اهرم و بوبين شده و عمل جذب اهرم شير الكتريكي ديگر انجام نمي شود در اين موارد، لازم است برق ماشين قطع شده و سپس اجزا، شير الكتريكي كاملا" تفكيك و پس از خشك شدن شير را مجددا" به حالت اول باز مي گردانيم. جهت بروز مجدد اين عيب فشار آب را محدود نماييد. ( شير آب شهر را تا انتها باز نكنيد.)

خدمات ارائه شده توسط مجموعه پارسيان به شرح زير مي باشد:

تعميرگاه مجاز لوازم خانگي

تعميرات لوازم خانگي

تعميرات ماشين لباسشويي

تعميرات ماشين لباسشويي بوش

تعميرات ماشين ظرفشويي

تعميرات ظرفشويي بوش

تعميرات سايد باي سايد

خدمات پس از فروش لوازم خانگي

دندانپزشكي صادقيه

باربري در جردن


برچسب: تعميرگاه ماشين لباسشويي، تعميرگاه ماشين لباسشويي بوش، تعميرات ماشين ظرفشويي بوش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۵۸:۳۰ توسط:فروزان زيرك موضوع:

تعميرات ماشين لباسشويي

عيب هاي متنوعي مي تواند در يك دستگاه ماشين لباسشويي بروز دهد كه در اين مطلب سعي داريم طي تجربه هايي كه در تعميرگاه مجاز لوازم خانگي داريم شما را با برخي از اين مشكلات كه در واقع عمده ترين مشكلات نيز هستند اشنا كنيم
يك مشكل كه عمدتا دليل اصلي مي باشد كه مصرف كنندگان دستگاه هاي خود را بع تعميرگاه لوازم خانگي جهت تعميرات لوازم خانگي بياورند اين است كه اصلا دستگاه انها كار نمي كند و در واقع اصلا دستگاه عكس العملي از خود نشان نمي دهد كه مصرف كننده بتواند بفهمد كه مشكل از كجا به وجود امده است در اين مواقع معمولا تعميركاران مجرب در پارسيان بر طبق تجربه بالايي كه دارند سعي دارند كه به قول گفتني از ب بسم ا... تا اخرين نقطه دانش فني خود تمام جوانب را در نظر بگيرند تا مشكل دستگاه برطرف شده و ديگر دستگاه لاعثل از اين نقطه اي كه الان مشكل دارد ديگر دچار مشكل نشود، در اين جور مواقع كه دستگاه اصلا كار نمي كند معمولا بايد به سيستم برق رساني دستگاه نظارت كرد كه ببينيم اصلا برق وارد دستگاه مي شود يا نه در بحث تعميرات لوازم خانگي و تعميرات ماشين لباسشويي اول سعي مي شود بررسي شود كه اصلا برق به دستگاه ميرسد يا اگر نميرسد بايد ديد مشكل از كجاست، زيرا تا وقتي برق وارد دستگاه نشود نمي توان موارد بعدي را بررسي كرد، اينكه برق وارد دستگاه نمي شود ممكن است از منبع برق خانه يا برق اصلي باشد در اين جور مواقع حتما بايد با منابع برق متعدد و مطمئن اطمينان از وجود برق در مدار مطمئن شويد در همين مشكل برق رساني مشكلاتي از قبيل سيم برق يا خازن برق يا پريز برق مشكل داشته باشد يا مي تواند مشكل از سيم هاي اتصال و انتقال دهنده سيستم برق باشد مثلا دوشاخه برق يا كابل برق معيوب يا قعطي داشته باشد يك گام جلوتر به ميكروسوئيچ دستگاه ميرسيم كه ممكن است اين قطعه خراب شده باشد ميتواند فرسايش و پايان عمر اين قطعه باشد 
مشكل بعدي كه مي توان به ان اشاره داشت اين است كه تايمر دستگاه مشكل پيدا كرده باشد در واقع دستگاه برق دارد حتي چراغ خبر روشن مي باشد ولي دستگاه كار نمي كند ، يا ممكن است چرخ دنده ها خراب شده باشند
گاهي ممكن است دستگاه روشن باشد ولي كار ابگيري انجام نشود اين مشكل ممكن است از فلكه شير اصلي باشد يا شير فوقاني خراب باشد يا ممكن است شير الكتريكي خراب شده باشد ، حتي گاهي در تعميرات ماشين لباسشويي ديده شده به علت گرفتگي لوله اب يا تا خوردگي شير ماشين دچار مشكل شده باشد پس هميشه بررسي شرايط فيزيكي دستگاه يكي از اصلي ترين استاندارد هاي استفاده از هر نوع دستگاه مي باشد

از ديگر مشكلات هم خانواده مي توان به كثيف شدن فيلتر ورودي شير الكتريكي اشاره كرد يا ممكن است قطعاتي مانند هيدروستات يا تايمر يا ميكروسوئيچ به مشكل خورده باشند

در تعميرات ماشين لباسشويي گاهي توسط تعميركاران مجرب پارسيان در تعميرگاه لوازم خانگي گزارش شده است كه ماشين تنها عمل ابگيري را انجام مي دهد ولي كار انجام نمي دهد در اين سطوح ممكن است مواردي از قبيل : خرابي يا قطع سيم رابط اتوماتيك به موتور تايمر، خرابي و معيوب شدن موتور تايمر، خرابي و معيوب شدن اتوماتيك يا چرخ دنده هاي تايمر ، رخ داده باشد.
يكي از مشكلات عديده در تعميرات ماشين لباسشويي كه خيلي ازار دهنده بوده است براي مصرف كنندگان ، نشتي اب از دستگاه هايي است كه با اب ارتباط مستقيم دارند مثل ماشين لباسشويي يا ماشين ظرفشويي و امثالهم .
در اين موارد ممكن است مخزن اصلي و يا لوله ي خرطومي مخزن اصلي دچار پارگي و يا سوراخ شدگي شده باشد و يا قطعات اتصالي يا رابط محفظه جا پودري به مخزن دچار پارگي ، فرسودگي يا سوراخي شده باشد، يا خيلي مواقع در تعميرات ماشين لباسشويي علت رجوع بسياري از كاربران در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي نشتي اب از دريچه اصلي دستگاه و پارگي ديواره ي درب ماشين لباسشويي باشد، در ديگر موارد نشتي اب مي توان به اتصال شيلنگ ورودي به شير الكتريكي به درستي و با اطمينان كامل برقرار نشده باشد اين اتصال، ممكن است كاسه نمد دستگاه ماشين لباسشويي دچار خرابي شده باشد، يا كاسه نمد پمپ اب دچار خرابي شده باشد.
از ديگر مشكلات در زمينه تعميرات ماشين لباسشويي اين است كه زماني كه دستگاه روشن است دائما دستگاه ابگيري مي كند به طوري كه از حد تعريف شده بيشتر است و لبريز از مخزن مي شود در اين موارد ممكن است هيدرواستات يا همان اتوماتيك تنظيم نشده باشد و يا دچار خرابي شده باشد ، ممكن است شيلنگ ورودي به هيدرواستات دچار سوراخ شدگي يا فرسودگي يا خرابي شده باشد كه در اين حالت باعث خارج شدن هواي فشرده از ان مي شود
مشكل ديگري كه بررسي ميكنيم اين است كه زماني كه دستگاه خاموش است اگر شير تغذيه ي اب را باز كنيد سريع اب وارد مخزن مي شود و بررسي اين مشكل فقط براي حالتي مي باشد كه شير الكتريكي خراب شده باشد.
در حالاتي مشكلي ثبت شده كه ماشين لباسشويي ابگيري مي كند ولي موتور لباسشويي براي شستشو فعاليت نمي كند، مواردي كه در اين زمينه بررسي و اثبات شده است ممكن است هيدرواستات يا موتور تايمر و يا حتي موتور شستشو يا خازن ان دچار خرابي شده باشد كه در اين زمينه و اين مشكل مي توان به هر كدام از اين عوامل كه عرض شد رسيد، اين امكان مي رود كه سيم رابط اتوماتيك به موتور تايمر يا حتي سيم هاي رابط خازن به موتور دچار خرابي شده باشد ، حتي در اين مواقع تجربه متخصصان  پارسيان نشان داده كه مي تواند از چرخ دنده هاي مربوط به موتور يا تايمر يا پلاتينهاي تايمر باشد، البته مي توان به يك نكته ريز اشاره كرد كه ان هم تسمه ي ماشين است كه سفت بودن زياد يا شل بودن زياد خود دستگاه را با مشكلاتي مواجه خواهد كرد.

مشكلات ديگري كه مي خواهيم درباره ان راهنمايي داشته باشيم اين است كه دستگاه روشن است ولي اب داخل مخزن دستگاه گرم نمي شود، وقتي بحث گرم شدن به وسط مي ايد مشكل به سمت خرابي المنت يا سيم هاي رابط تايمر به المنت مي رود زيرا هر خرابي ناشي از عدم عملكرد يك قطعه دارد كه عدم گرما به سمت المنت مي رود، البته در مواردي ديده شده است كه اتوماتيك تنظيم خراب شده و برنامه ريزي ان دچار مشكل شده است يا حتي ممكن است پلاتين تايمر به المنت دچار خرابي شده باشد.
اما حالا به مشكلات عجيب و غريب هم گريزي بزنيم، گاهي ديده شده است كه ماشين چند لحظه بعد از ابگيري از كاركردن مي ايستد و كار نمي كند، اينجور مشكلات در واقع مشكلاتي است كه مصرف كننده را خيلي كلاقه مي كند ولي در تعميرات ماشين لباسشويي  توسط متخصصين مجرب پارسيان اين مشكلات خيلي راحت تر از بقيه موارد مي باشد زيرا مي تواند دليل ساده اي مثل سفتي تسمه باشد يا سنگيني و بار زياد ماشين لباسشويي ، البته هميشه هم به اين سادگي نيست ، گاهي عواقب بدي هم انتظار مصرف كنندگان را مي كشد كه هيچ مصرف كننده اي دوست ندارد از تعميركار اين جمله را بشنود كه " دستگاه شما يا موتور ماشين لباسشويي شما نيم سوز شده " البته مي تواند مشكل از رله ي اورلود باشد كه خراب شده باشد
معمولا در دستگاه ماشين لباسشويي و در دستگاه هايي كه سن و سالي از عمر انها گذشته اين مشكل بيشتر رخ مي دهد كه ماشين لباسشويي در دور تند ابكشي انجام نمي دهد در اين موارد تايمر يا خازن خراب شده است يا ممكن است سيم پيچ دور تند سوخته باشد
از ديگر مشكلات كه مي توان به ان اشاره داشت عدم تخليه ي ابهاي كثيف از ماشين لباسشويي مي باشد كه علت مي تواند از پمپ اب باشد كه سوخته باشد يا با كلمه ي جالب گريپاژ ، مواجه شويد كه پمپ ماشين لباسشويي شما گريپاژ كرده است، البته نكات ساده تري در اين زمينه است مثل ، خروجي اب تا خورده باشد يا دچار گرفتگي يا مسدوديت باشد يا فيلتر پمپ اب دچار كثيفي شده باشد يا سيم هاي مربوط به پمپ دچار قعطي شده باشند يا پلاتين تايمر مربوط به پمپ دچار خرابي شده باشد.
گاهي ديده شده است موتور كار مي كند ولي مخزن شستشو نمي چرخد ، مشكلاتي كه در اين مورد مي توان به ان اشاره كرد ، اولين و مستقيم ترين علت به تسمه برميگردد كه ممكن است تسمه ي ماشين لباسشويي دچار پارگي شده و انتقال حركت از موتور به مخزن امكان پذير نباشد، ممكن است ماشين از حجم واقعي خود پر تر شده باشد، يا يك جسم خارجي بين مخزن فرعي و شستشو گير كرده باشد، قطعه ي حساس كه دچار گرفتگي و علت اين مشكل مي تواند باشد پولي ها هستند كه مي توانند شل شده باشند، گاهي امكان دارد بلبرينگ هاي نگهدارنده محوز مخزن يا بلبرينگ هاي موتور يا عوامل حركتي ديگر مثل ياتاقان هاي محور دچار خرابي شده باشد
گاهي ديده شده است كه ماشين خوب كار ميكند ولي زمان ابكشي دچار لرزش شديدي مي شود در اين مواقع معمولا مشكل از عدم تراز بودن دستگاه در يك سطح هموارد باشد ، يا مي تواند پولي ها يا پيچ هاي ايمني ماشين لباسشويي دچار شل شدگي باشد
در تعميرگاه مجاز لوازم خانگي  كه وظيفه تعميرات ماشين لباسشويي و انواع ماشين الات خانگي را در پارسيان به عهده دارند سعي بر ان است كه هر موردي كه براي دستگاه ها رخ داده باشد بدون اضافه گويي و بزرگ نمايي به مصرف كننده ارجاع و با كمترين هزينه و زمان مشكل برطرف شود، برگرديم به مشكلي كه در حال بحث در ان بوديم، تاب خوردگي محور مخزن شستشو، عدم تخليه ي كامل پمپ اب يا خرابي اينها از ديگر عوامل باشد.
زماني كه سيم هاي رابط تايمر دچار مشكل شود معمولا سيستم دستگاه و ماشين لباسشويي دچار اختلال هاي بدي مي شود كه اين موارد معمولا به خاطر عدم نگهداري استاندارد يا فرسايش دستگاه به علت طول عمر رخ دهد معمولا سيم هاي رابط تايمر دچار مشكل شود معمولا ماشين خوب كار مي كند ولي در قسمت هايي از برنامه هاي تعريف شده دچار مشكل مي شود يا حتي ايست مي كند
يك موردي كه گزارش بالايي در تعميرگاه مجاز لوازم خانگي  پارسيان براي تعميرات ماشين لباسشويي گزارش بالايي دارد اين است كه ماشين لباسشويي در يك لحظه ابگيري مي كند و در همين حين اب را تخليه مي كند كه ممكن است مشكل از فيلتر پمپ اب يا باز شدن ان باشد يا علت ساده تر اينكه شيلنگ خروجي اب بر روي زمين رها شده باشد يا حتي مخزن يا لوله خرطومي مخزن به پمپ دچار سوراخي شده باشد
يك نكته ديگر اشاره كنيم و بقيه مطلب را در مقالات ديگر بررسي كنيم زيرا از حوصله خارج مي شود، مشكل ديگر در تعميرات ماشين لباسشويي نشت كردن اب و كف از محفظه ي بالاي مخزن در پشت دستگاه مي باشد كه معمولا به خاطر عدم استفاده از پودرهاي استاندارد و نا مناسب مي باشد يا حتي به خاطر عدم اب رساني به تمام نقاط در مخزن جاپودري و عدم دستور صحيح اب رساني به تمام نقاط مخزن پودر مي باشد

پيشنهاد مي كنيم بخوانيد:

خدمات ارائه شده توسط مجموعه پارسيان به شرح زير مي باشد:

تعميرگاه مجاز لوازم خانگي

تعميرات لوازم خانگي

تعميرات ماشين لباسشويي

تعميرات ماشين لباسشويي بوش

تعميرات ماشين ظرفشويي

تعميرات ظرفشويي بوش

تعميرات سايد باي سايد

خدمات پس از فروش لوازم خانگي

دندانپزشكي صادقيه

باربري در جردن


برچسب: تعميرگاه ماشين لباسشويي، تعميرگاه ماشين لباسشويي بوش، تعميرات ماشين ظرفشويي بوش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۱۰:۴۹ توسط:فروزان زيرك موضوع: